Hydraulik

Jedna z najprostszych konkurencji teambuildingowych, w której uczestnicy mają za zadanie wyjąć przedmiot znajdujący się na dnie systemu rur poprzez wypełnienie ich wodą. Zadanie z pozoru proste okazuje się niebanalne gdyż rury mają wiele otworów, przez które ucieka cenna woda. Tylko wspólnymi siłami i przestrzegając wcześniej ustalonej strategii biorącym w konkurencji uczestnikom uda się wykonać zadanie. Niestety nawet zwycięzcy nie będą mieć na sobie suchej nitki.

Jedna z podstawowych konkurencji teambuildingowych – tania i nie mająca ograniczeń terenowych. Angażuje całą drużynę, kreuje przywódców. Wymusza strategiczne myślenie i punktuje zgrane zespoły. Możliwa do wykonania także w formie wyścigów z innymi grupami.

Tratwa z linami

Zadaniem uczestników biorących udział w tej konkurencji jest przedostanie się na specjalnej drewnianej tratwie z miejsca startu do mety. Jest ona wyposażona w cztery cięgna z użyciem których część grupy będzie przeciągać tratwę. Pozostali wchodzą na nią i mają jednoczesnie odciążać tratwę poprzez podskakiwanie. Konkurencja wymaga zsynchronizowania wszystkich uczestników zarówno tych ciągnących tratwę jak i znajdujących się na niej.

Konkurencja ta nie dość, że angażuje wszystkich uczestników do wspólnej zabawy to wymaga od nich również ścisłej współpracy. A ponieważ czas przejścia wyznaczonego dystansu jest mierzony to drużyna biorąca udział w zadaniu ma dodatkową motywację do działania.

Tajna wiadomość

Na pozbawionym drzew terenie znajduje się specjalnie przygotowane stanowisko do nadawania  i odbierania zaszyfrowanych wiadomości. Grupa ma najpierw zlokalizować łącznika, a następnie wytężając swój wzrok odczytać  i rozszyfrować  wiadomość, która nadaje. Nie uda sie to oczywiście bez specjalnych kart do kodowania i dekodowania informacji z użyciem alfabetu operującego na kropkach i kreskach.

Bardzo nietypowa konkurencja o charakterze intelektualnym, teambuildingowym i edukacyjnym jednocześnie – grupa dostaje informacje jak przekazywane są sygnały Morse’a za pomocą chorągiewek sygnalizacyjnych. Następnie wspólnymi siłami muszą rozszyfrować przekazywaną wiadomość i korzystając z zawartej w niej informacji kontynuować wędrówkę. Konkurencja ta możliwa jest do wykonania także nocą, gdzie zamiast chorągiewek sygnalizacyjnych wykorzystywane są latarki.

Gladiatorzy

Konkurencja tak stara jak imprezy integracyjne. Naprzeciwko siebie staje dwóch uczestników wyposażonych w ochronne, piankowe kaski oraz kije obustronnie zakończone miękkim tworzywem. Obaj stoją na podwyższeniu o wielkości jednego metra kwadratowego. Zadaniem każdego z nich jest w taki sposób uderzyć przeciwnika, żeby ten spadł ze swojego podwyższenia.

Konkurencja ta jest w pełni bezpieczna w związku z licznymi zabezpieczeniami głowy oraz rozgrywana na specjalnym dmuchanym boisku amortyzującym upadki. Może być przeprowadzana w formie zawodów z drabinką turniejową lub w postaci luźnych walk.

Labirynt z kulką

Zapraszamy do tej nietypowej konkurencji teambuildingowej, gdzie uczestnicy mają za zadanie w jak najkrótszym czasie przeprowadzić drewnianą kulkę przez przygotowany labirynt. Nie byloby to pewnie trudne, gdyby nie fakt, że labirynt ma ok. półtora metra szerokości i długości,  przez  co  nieporeczny,  a  kulka  przemieszcza  się  tylko  dzięki  ruchom  labiryntu. Pewnym jest zatem, że pojedynczy zawodnik nie podoła zadaniu, ale jeśli cała grupa będzie ze sobą współpracować to jest dla nich szansa.

Kolejna    autorska    konkurencja    teambuildingowa,    która    pokazuje    siłę    drużynowego rozwiązywania problemów – tu jako połączenie elementów sprawnościowych z logicznymi. Formuła zabawy pozwala na jej realizację zarówno na dworze jak i w obrębie pomieszczeń gdy pogoda nie pozwala na imprezy outdoorowe.

Pole minowe

Na obszarze 50 x 50 metrów piaszczystego terenu ukryte są miny. Grupa ma do dyspozycji wykrywacze metalu i specjalne sondy saperskie. Czy uda się im onaleźć wszystkie niebezpieczne przedmioty? Na pewno warto spróbować, bo są nimi metalowe puszki ze schłodzonym piwem lub gadżetami. Na każdą grupę może opcjonalnie przypadać jedna specjalna mina przeciwpancerna – skrzynka z dodatkowymi gadżetami.

Konkurencja ma charakter czysto zabawowy, niewymagający od uczestników wysokiej sprawności fizycznej. Pozwala zapoznać się z nieznanym wielu osobom sprzętem, takim jak wykrywacze metali, a przy okazji zrozumieć, że praca sapera nie należy do łatwych. Trudno też nie wspomnieć, jak odkryte w piasku napoje wpływają na zadowolenie klientów, tym bardziej, że mogą one być spożywane na miejscu.

Wyścigi na rakietach śnieżnych

Do dyspozycji uczestników naszej zabawy oddajemy rakiety śnieżne. W praktyce są one wykorzystywane do rozłożenia ciężaru idącego po śniegu człowieka na większej powierzchni. Tutaj ich zadaniem będzie utrudnienie życia konkurującym w wyścigach zawodnikom. Każdy z nich, mając przytwierdzone rakiety do stóp będzie musiał w jak najkrótszym czasie pokonać zadany odcinek trasy. Niestety – będzie to dosyć karkołomne zadanie z uwagi na powierzchnię jaką zajmuje każda ze stóp.

Kaczkowaty chód biorących udział w konkurencji uczestników, oraz plączące się w rakietach śnieżnych  nogi  wywołają  wśród  gapiów  wybuchy  śmiechu  –  jest  to  pełna  wesołości konkurencja, zwłaszcza, że wezmą w niej udział wszyscy członkowie grup – każdy będzie miał okazję pośmiać się z innych oraz samemu poznać smak wywrotki.

Bramka celnościowa

Dmuchana bramka piłkarska dzięki swej lekkiej konstrukcji i łatwości montażu może być rozłożona praktycznie wszędzie. Może służyć jako normalna bramka piłkarska, czyli rozgrywka 1 na 1, bramkarz i piłkarz. Można też zawiesić w bramce specjalną płachtę i zrobić z niej bramkę celnościową. Tego typu konkurencja jest idealnym dodatkiem do wszelkiego rodzaju pikników oraz imprez teambouildingowych.

Bramka celnościowa to nieodzowna atrakcja imprezy plenerowej. Tutaj mogą sprawdzić swoje możliwości przyszłe gwiazdy ligi mistrzów. Gdy w bramce zawieszona jest płachta z różnej wielkości otworami, uczestnicy mogą wykazać się celnością – trafienia są punktowane w zależności od wielości otworu.

Powszechnie znane zasady pozwalają uczestnikom brać udział w tej zabawie bez względu na ich sprawność fizyczną, a prostota wykonania konkurencji pozwala na niskie koszty jednostkowe, dlatego jest ona często wybierana przez duże zespoły pracownicze oczekujące wspólnej zabawy.

Tor przeszkód

Czy raz do roku można pokonać swoją fizyczna słabość? Zmierzyć się z przeszkodami ziemnymi i wodnymi? Specjalnie zaaranżowany przez nas tor przeszkód wymaga od uczestników biegu, umiejętności czołgania, szybkiego strzelania, rzutu granatem bądź toporem, a wszystko to w kurzu i piachu. Dodatkowym utrudnieniem jest wojskowy osprzęt, który na pewno nie ułatwi życia zawodnikom, a którego prawdziwemu wojakowi nie wypada porzucić.

Jak  wskazują  badania  psychologiczne  wspólna  zabawa  spotęgowana  wysiłkiem  bardziej zapada w pamięć niż lekkie zabawy charakterystyczne dla festynów czy spotkań przy piwie. Zmotywowany okrzykami członków drużyny zawodnik musi pokonywać własne słabości po to by jego zespół uzyskał jak najlepszy czas, i wspólnie mógł opijać warte trudu zwycięstwo. Utrudnieniem w pokonywaniu toru przeszkód są wojskowy plecak, imitacja broni oraz hełm.

Bierki

Nowa wersja starej jak świat gry. Zespół ma za zadanie wyjmować kolejne bierki ze stosu bezładnie rozrzuconych elementów. Liczy się dokładność,    gdyż    najmniejsze    poruszenie innych niż wyjmowana bierek może zakończyć zabawę. Problemem może być i z pewnością będzie fakt, że każda z bierek ma niemal dwa metry długości – w takie bierki na pewno nie grał    żaden        z    uczestników    imprezy.    Ta konkurencja to nasz autorski hit!

Wesoła zabawa o charakterze integracyjnym. Angażuje cały zespół, wymusza współpracę oraz uczy    strategicznego    myślenia.    Doskonała    jako    dodatek    do    innych    konkurencji teambuildingowych. Dodatkowym atutem konkurencji jest fakt, że każda z bierek zakończona jest w specjalny sposób – znajdziemy tutaj więc bosaki, trójzęby, szpatułki i wiele innych.

Dżdżownica

Uczestnicy dostają do dyspozycji o jedną skrzynkę po napojach więcej niż jest osób w drużynie. Ich zadaniem     jest przejść po skrzynkach od miejsca startu do mety. Ponieważ każdej osobie przysługuje tylko jedna skrzynka na której może stać, to nadwyżkowa skrzynia będzie wiecznie krążyć z końca „ludzkiej  dżdżownicy” na jej początek. W efekcie pozwoli to na przemieszczanie się całej grupy.

Konkurencja  ta  przeprowadzona  może  być  w  charakterze  wyścigów  z  innymi  grupami. Zapewnia moc emocji – pośpiech jest tu wskazany, ale nie za wszelką cenę, gdyż jedna wywrotka może  przesądzić  o  przegranej.  Dlatego  też,  cenniejsza  tutaj  od  prędkości  jest
dokładność i współpraca.

Folia

Grupa zostaje spięta folią, która sprawi, że będą mogli naprawdę się do siebie zbliżyć i zintegrować. Wspólnymi siłami muszą w jak najkrótszym czasie pokonać dystans bez wywrotek. Przy okazji muszą zadbać o spinającą ich folię  –   ta  nie może ulec zniszczeniu. Pozornie prosta zabawa może nastręczyć wiele problemów gdyż część z uczestników konkurencji  idzie bokiem do kierunku ruchu grupy, a część tyłem do przodu.

Doskonała konkurencja o charakterze teambuildingowym – spięci folią uczestnicy mają bardzo ograniczone możliwości ruchu, a co za tym idzie tylko współpracując ze sobą mogą poruszać się bez wywrotek w dobrym tempie. Możliwa do wykonania także w formie wyścigów z innymi grupami.

Rower przeciwskrętny

Ta konkurencja prowadzona w formie zawodów na dwóch rowerach na pewno nie będzie należeć do prostych. Układ kierowniczy roweru został tak zmodyfikowany, aby skręcanie w prawo kierownicą powodowało skrecanie w lewo całego pojazdu. Wyzbycie sie przyzwyczajeń na pewno nie będzie zadaniem prostym co tym bardziej zachęca do wyboru tej właśnie propozycji.    Ustawiony dodatkowo tor wymuszający pokonanie slalomu sprawia, że wydawałoby sie prosta konkurencja przysporzy ekipie niemało trudu.

Rower przeciwskrętny został specjalnie zmodyfikowany także jeżeli chodzi o dodatkowe małe kółka – chronią one nieostrożnych uczestników przed bolesną wywrotką czyniąc ją tym samym niemożliwą. Całość zabawy przebiega w formie wesołych zawodów podczas których zawodnicy mają pokonać przygotowany tor w jak najkrótszym czasie przewracając przy tym jak najmniej słupków.

Wbijanie gwoździa

Gwoździe wymyślono już bardzo dawno temu – przy ich użyciu mozemy połączyć wszelkie drewniane elementy w jeden kawałek. Jednak, gdy je wymyślano nikt nie podejrzewał, że można będzie się dobrze bawić za ich pomocą. Zadaniem uczestników tej konkurencji jest wbicie dwudziestocentymetrowego gwoździa w ścięty pień drzewa w jak najkrótszym czasie. Na pierwszy rzut oka konkurencja bardzo prosta, ale czy tak długi gwóźdź będzie chciał się prosto wbijać?

Konkurencja ta choć bardzo prosta przynosi dużo radości uczestnikom, a każda osoba biorąca udział w wbijaniu gwoździa ma mierzony czas. Oczywiście zwycięzcą zostaje ten kto poradzi sobie w najkrótszym czasie z tym długim kawałkiem metalu.

Narty

Grupa zostaje przywiązana stopami do długich desek imitujących narty. Zadaniem uczestników będzie pokonanie jak najdłuższej odległości bez upadku bądź przejście określonego dystansu w jak najkrótszym czasie. Konkurencja ta wymaga ścisłej wspólpracy pomiędzy uczestnikami i dobrej koordynacji w czasie ponieważ nawet najmniejsze zagapienie choć jednego uczestnika ma wpływ na przebieg konkurencji i punktację grupy.

Współpraca w tej konkurencji jest podstawą. Tylko wspólne działanie, zsynchronizowane co do sekundy pozwoli grupie wygrać tę konkurencję. Prosta i przyjemna, a przy tym pełna radości zabawa teambuildingowa. Możliwa do wykonania także w formie wyścigów z innymi grupami.

Pajęczyna

Konkurencja ta polega na przedostaniu się pomiędzy linkami rozwieszonymi na konstrukcji, tak by mijająca je osoba nie poruszyła sieci. Typowa zabawa teambuildingowa – część grupy stoi po jednej stronie pajęczyny, część po drugiej. Zadaniem pierwszych jest pomoc w przemierzaniu pajęczyny, zadaniem drugich – odebranie go. A wszystko to punktowaną dokładnością – każde dotknięcie linek powoduje rozpoczęcie zabawy od nowa.

Biorąca w tej konkurencji grupa musi wykazać się szczególną precyzją i zgraniem. Przenoszona przez sieć osoba musi współpracować z obiema grupami – odbierającą ją jak i oddającą. A pokonanie sieci wcale nie jest takie proste – gdyby było inaczej, pająki umarłyby z głodu!

Strefa ciszy

Cały program tej imprezy odbywa się w lesie, a zatem mogą zdarzyć się sytuacje, w której zawodnicy będą zmuszeni przemierzyć pewien odcinek trasy wraz z samochodami  bez włączania silników – ciągnąc je, bądź przepychając. Wziąwszy pod uwagę fakt, że pojazdy ważą nierzadko ponad tonę, to konkurencja ta będzie wyzwaniem dla całej mocującej się z samochodami grupy – nikt nie mówił, że będzie lekko.

Uczestnicy nieoczekiwanie muszą zrezygnować z przejażdżki wygodnymi samochodami terenowymi – czeka ich trochę wysiłku, który o wiele lepiej zapada w pamięć niż lekkie zabawy. Wspólnymi siłami cała grupa musi stworzyć zespół, który sprawnie przeciągnie samochody. Warunkiem wykonania konkurencji jest obecność samochodów terenowych w trakcie imprezy.

Tratwa na balach

Uczestnicy  biorący  udział  w  tej  konkurencji mają za zadanie w jak najkrótszym czasie pokonać zadany odcinek drogi na drewnianej tratwie. Aby mogła się ona poruszać po ziemi dołączonych do niej jest kilka okrągłych bali, po których    będzie    mogła    się    przemieszczać. Problemem w tej konkurencji jest jednoczesne zgranie osób na tratwie, odpychających się od ziemi,  i tych, które przekładają bale z tyłu na przód tratwy.

Typowa konkurencja o charakterze teambuildingowym punktująca zgranie zespołu i motywująca go do współpracy. Najlepszy czas może uzyskać tylko drużyna, w której będzie wyłoniony przywódca koordynujący działania całej grupy. Konkurencja możliwa do wykonania także w formie jednoczesnych wyścigów z innymi grupami.

Cyrkiel

Dwie drewniane listwy zostają zbite na kształt cyrkla, po to by jeden z zawodników mógł na nie wejść podobnie jak na szczudła. Jego zadaniem będzie jak najszybsze pokonanie wyznaczonego odcinka. Koledzy z zespołu będą musieli pomagać zawodnikowi kroczyć tym mechanizmem z użyciem umocowanych do szczytu cyrkla lin. Bez pomocy uczestnik zabawy wywróci się i straci czas. Bardzo dobra konkurencja na współpracę.

Konkurencja ta angażuje cały zespół dla uzyskania najlepszego rezultatu – bez współpracy i dokładności drużyna przegrywa. Zadanie to można także wykonać w formie wyścigów z innymi grupami.

Dmuchane rury

Do dyspozycji uczestnikow oddajemy dmuchane rury które cała drużyna będzie mieć za zadanie dosiąść podobnie jak rumaka. Teraz zadanie jakie czeka na grupę jest proste – w jak najkrótszym tempie dotrzeć na rurach do wyznaczonego miejsca mety. Tylko czy ekipa da radę tak się zgrać, aby wszyscy jednocześnie podskakiwali na rurach? Na pewno warto wziawszy pod uwage fakt, ze drużyna dzięki temu może zdobyć cenne punkty.

Dmuchane rury to doskonala zabawa na imprezy o charakterze teambuildingowym czy pikniki firmowe. Angażuje jednocześnie pięć osób, wymusza na uczestnikach wspolpracę a przy okazji jest bardzo zabawna.

Megalego

Uczestnicy mają za zadanie zbudować z drewnianych klocków określony przedmiot bądź budowle. Klocki, ze względu na ich grzebieniastą budowę można łączyć w dowolny sposób z innymi, co pozwala na nieskończoną liczbę form realizacji jednego zadania – stąd też nazwa konkurencji. Jak dotąd w żadnej z naszych realizacji budowane    przez    zespół    konstrukcje    nie wyglądały identycznie.

Bardzo dobra konkurencja wymuszająca kreatywne myślenie i angażująca cały zespół do wypełnienia zadania. Jej mocną stroną je prostota oraz fakt, że tworzy naturalnych przywódców. Podobnie jak inne konkurencje teambuildingowe nie ma wymagań terenowych.

Poprzeczka

Banalna konkurencja teambuildingowa, której wykonanie  jest niemożliwe bez pomocy członków drużyny.     Przed jej uczestnikami postawiona zostanie poprzeczka, którą należy pokonać tak, aby jej nie strącić. Dlatego też uczestnicy przechodzą nad nią podsadzani przez część ekipy i są odbierani przez drugą – takie przeprowadzenie konkurencji zapewnia zaangażowanie całej    grupy do wspólnej zabawy.

Konkurencja ta jest kwintesencją teambuildingu – angażuje całą ekipę do wspólnego celu, wymusza na jej uczestnikach współpracę do osiągnięcia zadanego celu, a co najważniejsze sprawia, że pojedyncze osoby muszą polegać na sprawnie działającej grupie.

Przeciąganie liny

Każdy z nas kiedyś próbował sprawdzić swoją siłę, a nie ma do tego lepszej konkurencji niż przeciąganie        liny, pozwalające walczyć przeciwko sobie synowi z ojcem, albo i całej rodzinie przeciwko innej. Jest to także doskonała konkurencja o    charakterze teambuildingowym – by wygrać ekipa wcale nie musi  być  silniejsza,  a  wystarczy  żeby  była dobrze zsynchronizowana. Wtedy zwycięstwo przyjdzie łatwo.

Przeciąganie liny to doskonała propozycja na wszelakiego rodzaju pikniki i imprezy teambuildingowe – prostota rządzących tą konkurencją zasad, jej przepustowość oraz satysfakcja płynąca ze zwycięstwa stawia ją na czele propozycji polecanych na festyny.

Puzzle 3D

Zabawa polega na ułożeniu budowli z trójwymiarowych, napompowanych brył geometrycznych. Problemem może być fakt, że jeden nadmuchany klocek jest dużo większy od człowieka. Choć puzzle nie są ciężkie to operowanie nimi ze względu na nieporęczność może nastręczać pojedynczym osobom pewne trudności. A zatem do wypełnienia zadania niezbędna jest współpraca całego zespołu – typowy teambuilding.

Siłą w tej konkurencji jest współpraca całego zespołu, dlatego tak często zamawiają te zabawę firmy  chcące  zbudować  zintegrowane,  dobrze  działające  na  co  dzień  ekipy  pracownicze. Zabawa ta nie wymaga także wysokiej sprawności fizycznej od uczestników.

Sumo

Uczestnicy zostają przebrani w specjalnie skonstruowane, duże stroje. Na wyznaczonej macie zaraz stoczą zaciekły bój w japońskim stylu – kto przewróci się na plecy albo opuści matę – przegra. Nie trzeba chyba wspominać, że stroje poprzez swoje gabaryty nie ułatwiają zadania. Konkurencja ta ze względu na wykonywanie jej na miękkiej powierzchni, a także w opaskach na szyjny odcinek kręgosłupa jest całkowicie bezpieczna.

Doskonała  zabawa  na  rywalizację  pomiędzy  uczestnikami  grupy  –  w  wesołej  formie  i prześmiesznych strojach uczestnicy poczują się jak zawodnicy sumo. Sama siła czy zwinność nie są w tej konkurencji tak istotne jak strategia i pomysłowość uczestnika zabawy.

Zamknięte skrzynki

Każda  z grup  otrzymuje  na  początku  zestaw pytań, na których odpowiedzenie pozwala uzyskać kody do        kłódek szyfrowych zamykających skrzynki z pierwszą wskazówką, która poprowadzi grupę przez resztę scenariusza. Uczestnicy po otwarciu skrzynek znajdą w nich także przydatne w późniejszej zabawie przedmioty. Całość konkurencji przeprowadzona jest w formie rywalizacji z pozostałymi podgrupami.

Pierwsza konkurencja w całym cyklu zabaw, motywująca zespół do współpracy, i do rywalizacji z pozostałymi podgrupami. Nic tak nie popycha do działania jak widok pozostałych grup, którym udało się odnaleźć prawidłowy szyfr i ruszają na poszukiwania.

Szczudła

Standardowa konkurencja o charakterze sprawnościowym, w której konieczna jest współpraca pozostałych  członków  drużyny  na wszystkich etapach konkurencji. Osoba, która idzie na szczudłach, by na nie wejść musi skorzystać z pomocy kolegów. Później te same osoby będą ją asekurować w drodze do mety, by ostatecznie pomóc jej z nich zejść. Dysponujemy różnymi szczudłami zarówno dla amatorów jak i profesjonalistów.

Banalnie prosta i jednocześnie wymagająca od uczestników współpracy do osiągnięcia zamierzonego celu.

Wyścigi na nartach

Znana teambuildingowa zabawa, tym razem w formie wyścigów. Członkowie wszystkich grup zostają ustawieni na linii startu gdzie wchodzą na gigantyczne, trzymetrowej długości narty (każda z grup na swoja parę nart). Przemieszczanie nimi jest o tyle trudne, że jednocześnie na każdej z płóz stoi minimum pięć osób. Tylko wyjątkowe zgranie pozwoli podnieść jednocześnie wszystkie stopy by przemieścić narty o kawałek do przodu. I tak aż do mety.

Jak wskazuje nasze doświadczenie nic nie wyzwala takich emocji i nie motywuje do walki jak widok przeciwnej drużyny, która zaczyna nad nami zwyciężać – w tej konkurencji uczestnicy poczują smak rywalizacji, w której zwycięzcą będzie lepiej zintegrowany zespół. A wszystko to wśród okrzyków pozostałych członków drużyny.
Współpraca w tej konkurencji jest podstawą. Tylko wspólne działanie, zsynchronizowane co do sekundy pozwoli grupie wygrać tę konkurencję. Prosta i przyjemna, a przy tym pełna radości zabawa teambuildingowa.

Równoważnia

Równoważnia to nasza nowa konkurencja teambuildingowa. Uczestnicy tej konkurencji do swojej dyspozycji otrzymują równoważnie zbliżona kształtem do huśtawki znanej z placów zabaw. Ponieważ drużyna jest podzielona na dwie podgrupy to każda z nich ma za zadanie podzielić się wagą tak, aby na równoważni staneli wszyscy i utrzymali urzšdzenie w idealnej równowadze.

Jak wiekszość konkurencji drużynowych i ta angażuje wszystkich uczestników do wspólnej zabawy. Szybkość, precyzja i zgranie ekipy ma tutaj kluczowe znaczenie ponieważ w konkurencji tej liczy się czas osiągnięcia równowagi na nietypowym urządzeniu.

Węzełek

Jedna z nowszych konkurencji teambuildingowych w naszej ofercie. 10 linek jest z jednaj strony przymocowanych do instruktora, z drugiej zas strony na stałe przytroczonych do uczestników. pośrodku zaś… wszystkie są splątane. Zadanie polega na rozprostowaniu wszystkich linek.

Starożytny protoplasta węzełka, węzeł gordyjski został po prostu przecięty mieczem – tu takiej możliwości uczestnicy mieć nie będą. Pozostaje im wykorzystać metodę ‚wyginam śmiało ciało’. Konkurencje można wykonywać w formie rywalizacji na czas, lub rekreacyjnie.

Wyścigi w workach

Wyznaczony tor, worki sięgające do pasa i okrzyki znajomych zagrzewające do wyścigu – to właśnie proponujemy podczas wyścigu w workach – doskonałej konkurencji piknikowej pozwalającej wykazać się całym rodzinom w szalonej i pełnej emocji konkurencji.

Konkurencja ta, będąca klasyką zabaw festynowych jest także świetną propozycją dla grup szukających sposobów na rywalizacje podczas imprez teambuildingowych. Zebranie kilku uczestników pozwala wszystkim świetnie się bawić.